Naravoslovni nahrbtnik

V letošnjem šolskem letu bomo sodelovali s Katedro za biološko in okoljsko izobraževanje Pedagoške fakultete Univerze v Ljubljani v programu Naravoslovni nahrbtnik. Potujoči naravoslovni nahrbtnik je naravoslovni program za spodbujanje otrok in njihovih staršev h kvalitetnemu preživljanju prostega časa v naravi. Nahrbtnik vsebuje različne naravoslovne pripomočke in kartice s predlogi za naravoslovne dejavnosti. Otroci bodo z aktivnostnostmi razvijali naravoslovne postopke in širili naravoslovne izkušnje. Naravoslovni nahrbtnik bo potoval od družine do družine. Pri vsaki bo gostoval teden dni, tako da se bodo lahko starši skupaj z otrokom odpravili v naravo in počeli kaj zanimivega. Vtise iz naravnih potepanj bodo starši in otroci zabeležili v dnevnik Naravoslovnik, ki je priložen nahrbtniku. Vsaka vključena skupina oziroma vrtec prejme v uporabo en naravoslovni nahrbtnik.

V projektu bodo sodelovale naslednje skupine: Lisičke, Srnice, Želve, Sovice, Veverice, Ovčke, Levčki.